Home | Studenten | Overzicht studenten | Gilles van der Loo

Gilles van der Loo

Gilles van der Loo studeerde proza aan Schrijversvakschool Amsterdam. In maart 2012 verscheen zijn debuut Hier sneeuwt het nooit bij uitgeverij Van Oorschot.  

De uitgever over de bundel: 'Het is een voldragen debuut dat niet alleen in de empathie van de schrijver voor zijn personages uitnemend is, maar ook in de gehanteerde vertelstrategieën en zijn sterke ritmische taal een uitzonderlijke bijdrage aan de Nederlandse verhaalkunst vormt.'

debuutgillesIn Hier sneeuwt het nooit kruipt de schrijver in de levens van een bejaard echtpaar dat een zoon verloor, een zwarte buschauffeur in New York net voor een fatale aanslag, twee getrouwde mannen die door een halfjaar niet in elkaars nabijheid te verkeren heel belangrijke informatie over elkaars bestaan mislopen. Daarnaast een zakendame en haar echtscheidingsadvocaat, een dochter die de droom van haar ouders naleeft, een man met een gelukkig gezin dat in een volmaakte wereld rondloopt en langzaam de barsten in dat bestaan begint waar te nemen.

Net voor zijn bundel uitkwam waren in het februarinummer van Tirade al twee verhalen van Gilles te lezen. 

Wie meer wil weten over de schrijver, surfe naar: http://www.gillesvanderloo.com/