Schrijversvakschool

Nieuws

Grime

Grime

Onlangs verscheen de vierde roman van docent proza en roman van romandocent Wytske Versteeg: Grime (uitgeverij Querido).

Als eerstejaarsstudent aan het elitaire Shelterwood wordt Nino verliefd op Suyin, een grillig en kwetsbaar meisje. Zij is echter in de ban van de charismatische Michael Wallerstadt, Nino's jeugdvriend en grote voorbeeld. In een drukkend hete zomer werkt het drietal samen aan een film, Grime, die hun levens voor altijd zal veranderen.

Nu, jaren later, probeert Nino erachter te komen wat er precies is gebeurd tijdens hun laatste maanden samen. Maar in een zoektocht waarin niets is wat het lijkt te zijn, verliest hij zijn eigen leven steeds verder uit het oog.

Grime is een verhaal over wat niet kan worden vergeten, over obsessie die tot over de rand van de waanzin drijft en over de onbetrouwbaarheid van onze waarneming.

Recensie NRC

Nieuws

Oud- student Margot Hoogenberk debuteerde onlangs met deBloedeigen (uitgeverij Van Oorschot 2026).
Hebe wordt als baby geadopteerd door een stel dat alles

Dewi de Nijs Bik wint de Henriette Roland Holstprijs 2026 met haar debuutpoëziebundelIndolente (De Arbeiderspers, 2023)De onderscheiding wordt eens in de

Docent poëzie Maarten van der Graaff krijgt de Frans Kellendonkprijs 2026. De oeuvreprijs wordt eens in de drie jaar toegekend door de

Oud- student Maria Kager wint de Debutantenprijs 2026. Die eer valt de auteur ten deel vanwegeDe buitengewoon geslaagde opvoeding van Frida

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer

Realisatie website: WebLab42