Schrijversvakschool

Nieuws

Onder duizend vlaggen

Onder duizend vlaggen

Docent Aukelien Weverling schreef Onder duizend vlaggen (Meulenhoff 2025), een ontwrichtende, op de huid van de tijd geschreven roman over hoe liefde en bezorgdheid kunnen leiden tot radicale ideeën en steeds drastischere stappen.

Waarom radicaliseert de ene mens wel en de andere niet? In Onder duizend vlaggen worstelt de jonge moeder Frida Overveen zich door een tijd waarin de gelederen zich lijken te sluiten. Moslimfundamentalisme, de klimaatcrisis, Black Lives Matter, een opkomende oorlog en een uitgespeeld Europa vechten om haar aandacht. In het isolement van de pandemie ontwikkelt het publieke discours zich naar een kantelpunt in de geschiedenis waarin zij haar zoon veilig tracht te houden voor alle dreigende schaduwen die zich aftekenen tegen het doek. Maar hoe houd je een kind veilig in een wereld vol gevaren die steeds verder escaleren? Hoe minder ze het overzicht lijkt te kunnen behouden over haar tijd, hoe steviger haar overtuigingen worden.

 

Nieuws

Van oud- student en voormalig Dichter des Vaderlands Ester Naomi Perquin verschenen vanaf 2007
En onlangs verscheen haar romandebuut Tot alles in

Kijk es naar al dat licht(De bezige bij, 2025) van oud- student Alara Adilow gaat over het in stand houden van

Van oud- student Marion Bruinenberg verscheen onlangs een tweedeOntaard (Querido, 2025).

'Alle mensen die daar iets van hun leven gemaakt hadden in

Docent en decaan Maaike Bergstra schreef de tekst voor KEET. Theater Sonnevanck, Theater Oostpool en Kompagnie Kistemaker toveren de theatertruck om tot

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer

Realisatie website: WebLab42