
In De Visionair (Lebowski 2022) van docent Anja Sicking vat middelbare scholier Roemer het plan op om een digitale bril te ontwerpen waarmee hij de emoties van anderen kan lezen. Zijn eigen vermogen om de expressie van mensen te duiden is beperkt, hij leeft vooral in zijn hoofd en fantasiewereld. Hij gelooft in de onbegrensde mogelijkheden van technologie, en denkt dat we alles moeten kunnen meten en weten.
Als hij verliefd wordt, dreigen zijn opvattingen over de meetbare mens hun bestaansrecht te verliezen. Jaren later, terwijl Roemer een belangrijke bijdrage levert aan een door technologie beheerste wereld, bloeit zijn verliefdheid weer op.
In haar nieuwste roman onderzoekt Anja Sicking de ethische dilemma's die voortkomen uit onze steeds grotere afhankelijkheid van kunstmatige intelligentie. Kan de mens wel grip krijgen op zichzelf en de ander?
In een sensitieve stijl, met mededogen voor haar personages, weet ze de lezer mee te voeren in een wereld waarin techreuzen de macht grijpen.
Debuutroman oud-student Marije de Zwart
Van oud- student Marije de Zwart verscheen deStuurloos (uitgeverij Van Goor 2026), waarin het hoofdpersonage Ilse ooit droomde van een carrière
Poëziedebuut docent essay Sytske Frederika van Koeveringe
In haar poëziedebuutBewegingsmogelijkheden(Atlas Contact, 2026) onderzoekt docent essay Sytske Frederika van Koeveringe hoe het is om mens te zijn
Debuutroman oud-student Tom Kniesmeijer
Deze maand verscheenKorsetcadeau (uitgeverij Magonia 2026), van oud-student Tom Kniesmeijer.
Het vertelt de schrijnende geschiedenis van een oudere trans vrouw. Met bravoure
Achtentwintig letters door Rashid Novaire
‘Waarom zijn engelen eigenlijk allemaal wit?’ wil Jibril van der Woude als kleine jongen van zijn Marokkaanse vader weten. Als Marouan Mbarek