
De langverwachte shortlist van de zesde editie van de Debutantenschrijfwedstrijd 2020 is bekend gemaakt.
Op de lijst prijken de namen van drie van onze studenten: Mandy Eggerding (poëzie), Mara Jon Kon Ching (kort verhaal) en Tom Kniesmeijer (toneel).
Lees hier het werk van de genomineerden.
De jury – bestaande uit Thomas Verbogt (juryvoorzitter), Babs Gons, Joris van Casteren, Patrick Bassant, Mirthe van Doornik en Eva Meijering – selecteerde uit een recordaantal van 681 inzendingen de beste tien.
Eind april wordt de winnaar bekend gemaakt.
Achtentwintig letters door Rashid Novaire
‘Waarom zijn engelen eigenlijk allemaal wit?’ wil Jibril van der Woude als kleine jongen van zijn Marokkaanse vader weten. Als Marouan Mbarek
Debuutroman De waanzinpartituur
Van oud- student Emma van Hooff verscheen eerder de poëziebundelPlacebomens (Atlas Contact, 2022).
Inmiddels is er ook een debuutroman, De waanzinpartituur(Atlas
De strijd om het IJ
Corine Nijenhuis schreef de non- fictieDe strijd om het IJ (uitgeverij Alfabet, 2025).
Begin negentiende eeuw, Amsterdam: het IJ slibt langzaam dicht.
Op de longlist van de Libris Literatuurprijs 2026
De jury onder leiding van Noraly Beyer en verder bestaande uit juryleden Sander Bax, Liesbeth D’ Hoker, Roos van Rijswijk en John