Derdejaars student poëzie Flip Filz schreef voor Theater Bellevue de lunchvoorstelling Huzarenstuk. Flip is acteur en speelt zelf in de voorstelling.
Knipperen ze niet teveel? Worden ze überhaupt gefilmd? Het zekere voor het onzekere nemend houden de mannen strijdbaar vol. Ze willen de opnames niet verpesten of - erger nog - roemloos sneuvelen in de montage.
“Kijk eens naar de paardenvijgen. Ze zijn vers!”
“Nee joh, ze lagen hier de hele tijd al.”
“En toch slaat de damp er nu vanaf. Ik ruik een paard dat niet is langsgekomen.”
In Huzarenstuk zien we twee gekneusde mannen met een groot verlangen weer een rol van betekenis te spelen. Bram Coopmans en Flip Filz laten een wonderlijke vriendschap ontstaan in het verraderlijke gebied tussen feit en fictie.
Flip over Huzarenstuk: "Op een meest eenvoudige manier gaat Huzarenstuk over dat de schoonheid zit verborgen in oog hebben voor het onbelangrijke. Er zijn heel veel dingen in onze maatschappij die niet de credits krijgen die ze verdienen..."
Vanaf deze maand valt er overigens ook een kort verhaal van Flip te lezen in het nieuwste nummer van literair tijdschrift Extaze.
Docent toneel en toneelschrijver Eva Gouda heeft de Vertaalprijs 2024 gewonnen voor haarPOPpulisme De onderscheiding werd op 15 juni 2025
Tussen 2018 en 2024 verbleef oud cursist verhalende non fictie documentair fotograaf en filmmaker Paul van der Stap talloze keren in Transnistrië
Nederland heeft er een literair platform bij De Situatie is een gloednieuwe publicatie die zich toelegt op nieuwe cultuur en verhalen in
In de onlangs verschenen roman van docent Sytske van KoeveringeTwee vrouwen uitgeverij Velvelt 2025 maakt Jip volkomen onverwacht een einde