
Veel (oud-)studenten publiceren in gedichten, essays en korte verhalen in literaire tijdschriften alvorens ze met een wat langer werk bij een uitgever terechtkomen.
Ook deze maand vallen er diverse publicaties van (oud-)studenten te vermelden. In nummer 92 van Liter verschijnt het essay Verre kusten van vierdejaars student essay Jack de Boer. Van de hand van Laurine Verweijen, onlangs afgestudeerd in de richting poëzie, verschijnen er gedichten in Revisor, De Gids en nY. Tijdschrift Extaze komt met een jubileumuitgave waarin gedichten staan van (oud-) studenten Dorien Dijkhuis, Heidi Koren en Merel van Slobbe. Ook in Denkmal viel werk van Merel van der Slobbe te lezen, evenals dat van Emma van Hooff en Dewi de Nijs Bik. In literair tijdschrift Sintel stonden Bianca Boer, Elle Lepoutre, Jenny van den Berg en Caroline Ligthart, in Hollands Maandblad Ivo Bonthuis, Renske van den Broek en Dorien de Wit.
Herfstvakantie vakopleiding 2026
11.10.2026 00:00
Bijeenkomst vierdejaars (13.30 uur)
07.11.2026
Nieuwe roman Ineke Riem
Docent poëzie Ineke Riem schreef Er was eens een stenen hoofd (uitgeverij Koppernik 2026).
De grote tempel Borobudur op Java bevatte ooit
Debuutroman Margo Hoogenberk: Bloedeigen
Oud-student Margot Hoogenberk debuteerde onlangs met de roman Bloedeigen (uitgeverij Van Oorschot 2026).
Hebe wordt als baby geadopteerd door een stel
Oud-studente Dewi de Nijs Bik wint Henriette Roland Holstprijs 2026
Dewi de Nijs Bik wint de Henriette Roland Holstprijs 2026 met haar debuutpoëziebundel Indolente (De Arbeiderspers, 2023). De onderscheiding wordt eens in
Maarten van der Graaff wint Frans Kellendonkprijs 2026
Docent poëzie Maarten van der Graaff krijgt de Frans Kellendonkprijs 2026. De oeuvreprijs wordt eens in de drie jaar toegekend door de