Schrijversvakschool

Nieuws

De leeuw van Alpi van Arie van den Berg

De leeuw van Alpi van Arie van den Berg

De leeuw van Alpi (Atlas Contact 2021) is het nieuwste boek van Arie van den Berg, docent en voormalig artistiek leider van de Schrijversvakschool.

Olifanten, neushoorns en roofkatten waren eeuwenlang ‘koninklijke’ dieren. Het volk kreeg ze niet te zien; maar omstreeks 1750 veranderde dit. Kermisgasten trokken met steeds grotere ‘beestenspellen’ door Europa. Een van die reizende menageriehouders was de Parmezaan Antonio Alpi. Hij stelde zijn dieren niet alleen tentoon, maar verkocht ze ook. De handelswaar varieerde van rendier tot neushoorn. In 1799 sleet hij een compleet beestenspel aan de keizer van Oostenrijk, en in 1808 aan koning Lodewijk Napoleon. Een succesvol zakenman dus – maar Alpi was meer dan dat. Hij had ook contact met wetenschappers die de natuur in kaart brachten. De leeuw van Alpi is behalve de biografie van een enkeling ook een beschrijving van de kinderjaren van de dierentuin.

Vijftien jaar lang onderzocht Van den Berg de geschiedenis van het beestenspel dat hij tegenkwam op kermisdrukwerk. De leeuw van Alpi is het fascinerende resultaat van die speurtocht.

Nieuws

Annet Bremen heeft op 11 september op het Nederlands Theater Festival de jaarlijkse Toneelschrijfprijs gewonnen voor haar tekst F*ck Lolita. Aan

Onlangs verscheen Voorbij de dagen (uitgeverij van Oorschot 2026), het nieuwste boek van docent Jannie Regnerus.
Tussen Lena en Lukas bloeit een

Thomas was hier van docent Eva Kelder (uitgeverij Meulenhoff 2026) is een aangrijpende en tedere roman over een van de geniepigste vormen

Oud-student Jack de Boer kwam met een tweede boek, de essaybundel Ware aard (Van Oorschot 2026).
Ieder jaar dient zich in

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer