Schrijversvakschool

Nieuws

Julien Ignacio wint Amarte Literatuurprijs

Julien Ignacio wint Amarte Literatuurprijs

Docent proza Julien Ignacio heeft met zijn roman Goudjakhals de allereerste Amarte Literatuurprijs gewonnen. Het Parool meldt dat dit een unaniem jurybesluit was – een jury waarin medeschrijvers en -kunstenaars Abdelkader Benali, Mariëtte Haveman, Tuly Salumu, Luuk Vulkers en Anne Bosveld zetelden. Daarmee is Goudjakhals verkozen tot het boek dat conventionele grenzen overschrijdt, inspiratie opwekt en zowel lezers als collega-schrijvers uitdaagt. Ignacio wint 15.000 euro.

Het Amarte Fonds lanceerde met trots de allereerste Amarte Literatuurprijs. Deze nieuwe onderscheiding is in het leven geroepen om schrijvers en essayisten de kans te geven een boek van een collega in de schijnwerpers te zetten dat de bakens verzet of op nieuwe gedachten brengt. Kortom, een boek dat inspireert en uitdaagt.

Nieuws

‘Waarom zijn engelen eigenlijk allemaal wit?’ wil Jibril van der Woude als kleine jongen van zijn Marokkaanse vader weten. Als Marouan Mbarek

Van oud- student Emma van Hooff verscheen eerder de poëziebundelPlacebomens (Atlas Contact, 2022).
Inmiddels is er ook een debuutroman, De waanzinpartituur(Atlas

Corine Nijenhuis schreef de non- fictieDe strijd om het IJ (uitgeverij Alfabet, 2025).

Begin negentiende eeuw, Amsterdam: het IJ slibt langzaam dicht.

De jury onder leiding van Noraly Beyer en verder bestaande uit juryleden Sander Bax, Liesbeth D’ Hoker, Roos van Rijswijk en John

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer

Realisatie website: WebLab42