
In de onlangs verschenen roman van docent Sytske van Koeveringe, Twee vrouwen (uitgeverij Velvelt, 2025), maakt Jip volkomen onverwacht een einde aan haar relatie met Melle. Voor Melle komt dit als een donderslag bij heldere hemel. Wanhopig zoekt ze naar antwoorden, vooral bij Jip zelf — maar Jip heeft zich opgesloten in het Wolkershuisje en stort zich manisch op haar kunst.
Vreemd genoeg weet Jip zelf ook niet precies waarom ze de relatie heeft verbroken. In de beslotenheid van het tuinhuisje speelt ze de film van hun liefde terug, vanaf het allereerste moment. Als lezer zijn we getuige van een intense, oprechte, maar broze verliefdheid die zich volgens hun eigen regels ontvouwt, maar gaandeweg patronen krijgt waarin Jip zich steeds minder thuis voelt.
Is het Jip zelf die haar gevoelens niet kan vormen naar wat er van haar in een relatie wordt verwacht? Of zijn het de strenge regels die Melle zichzelf oplegt waardoor ze langzaam maar zeker van elkaar wegdrijven?
Debuutroman Margo Hoogenberk: Bloedeigen
Oud- student Margot Hoogenberk debuteerde onlangs met deBloedeigen (uitgeverij Van Oorschot 2026).
Hebe wordt als baby geadopteerd door een stel dat alles
Oud-studente Dewi de Nijs Bik wint Henriette Roland Holstprijs 2026
Dewi de Nijs Bik wint de Henriette Roland Holstprijs 2026 met haar debuutpoëziebundelIndolente (De Arbeiderspers, 2023)De onderscheiding wordt eens in de
Maarten van der Graaff wint Frans Kellendonkprijs 2026
Docent poëzie Maarten van der Graaff krijgt de Frans Kellendonkprijs 2026. De oeuvreprijs wordt eens in de drie jaar toegekend door de
Maria Kager wint Debutantenprijs 2026
Oud- student Maria Kager wint de Debutantenprijs 2026. Die eer valt de auteur ten deel vanwegeDe buitengewoon geslaagde opvoeding van Frida