
In haar poëziedebuut Bewegingsmogelijkheden (Atlas Contact, 2026) onderzoekt docent essay Sytske Frederika van Koeveringe hoe het is om mens te zijn – en hoe je je als vrouw beweegt binnen opgelegde kaders, mentaal én fysiek. Met scherpe blik legt zij de spanning bloot tussen goed willen doen en goed genoeg handelen. Hoe blijf je trouw aan jezelf in een wereld die voortdurend duwt en definieert?
Haar gedichten zijn trefzeker en zintuiglijk, speels én precies. Met beelden die onder de huid kruipen toont ze vrouw-zijn als een voortdurende onderhandeling tussen aanpassing en autonomie, verwachting en verlangen. Haar bundel markeert een nieuwe fase in haar veelzijdige oeuvre: poëzie die ruimte maakt – voor twijfel, drift en groei.
Van Sytske verschenen eerder:
2017: Het is maandag vandaag (roman, De Bezige Bij)
2020: Dag nacht licht toch (essay, De Bezige Bij, genomineerd voor de Jan Hanlo Essayprijs 2021)
2021: Vrouw doet dit, dat (essay, Atlas Contact)
2024: Meeloper (roman, Atlas Contact)
Herfstvakantie vakopleiding 2026
11.10.2026 00:00
Bijeenkomst vierdejaars (13.30 uur)
07.11.2026
Nieuwe roman Ineke Riem
Docent poëzie Ineke Riem schreefEr was eens een stenen hoofd (uitgeverij Koppernik 2026).
De grote tempel Borobudur op Java bevatte ooit
Debuutroman Margo Hoogenberk: Bloedeigen
Oud- student Margot Hoogenberk debuteerde onlangs met deBloedeigen (uitgeverij Van Oorschot 2026).
Hebe wordt als baby geadopteerd door een stel dat alles
Oud-studente Dewi de Nijs Bik wint Henriette Roland Holstprijs 2026
Dewi de Nijs Bik wint de Henriette Roland Holstprijs 2026 met haar debuutpoëziebundelIndolente (De Arbeiderspers, 2023)De onderscheiding wordt eens in de
Maarten van der Graaff wint Frans Kellendonkprijs 2026
Docent poëzie Maarten van der Graaff krijgt de Frans Kellendonkprijs 2026. De oeuvreprijs wordt eens in de drie jaar toegekend door de