Schrijversvakschool

Nieuws

Debuut oud-studente Evelien Vos

Debuut oud-studente Evelien Vos

Oud-studente Evelien Vos debuteert met de roman Niemand keek omhoog (Van Oorschot).

'Wat een mooie, tastende directheid en wat maakt Vos met haar lichte stijl veel veelbetekenend.' Thomas Verbogt.

Lucy had succesvol kunnen worden, maar is dat niet. Ze bezoekt elke zaterdag met tegenzin haar opa, haar ouders vinden dat ze haar tijd verspilt en ze heeft wat rommelige affaires. In een poging haar leven de wending te geven waarnaar ze verlangt, verhuist ze naar Madrid. Daar blijkt dat ze minder invloed heeft op haar leven dan ze altijd dacht.
Evelien Vos kijkt op een prachtige manier net naast de dingen en schetst in korte scènes gebeurtenissen waarin humor en droefheid bijna hetzelfde lijken. Niemand keek omhoog is een roman over verwachtingen, het verlangen naar verbinding, perfectionisme en pogingen om onafhankelijk te zijn.

Lees de recentie van Rob Schouten in Trouw, en een fragment in de Boekenkrant. 

Evelien Vos (1987) publiceerde eerder de verhalenbundel Zeer korte liefdes bij AfdH Uitgevers. Ze werd tweede bij de A.L. Snijdersprijs met het verhaal Staal.

Nieuws

Oud student Jeanette Wagenaar wint met haarGooilust, De stille strijd van Louise Blaauw-Six de sKBL-Ithakaprijs 2025.
De prijs is bedoeld ter

Wilgenkind van docent en schrijfster Josha Zwaan is een aangrijpende roman over de misverstanden tussen ouders en kinderen over familiegeheimen en het

In De genesis van het verraad onderzoekt Israëlische archeologieverslaggever Shira Gutman de verborgen geschiedenis van Israël Wat begint als een serie

Van oud student Katelijne Brouwer weten we dat ze graag in Artis komt bezoekjes die door de jaren heen regelmatig tot een

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer

Realisatie website: WebLab42