
Regien Stomphorst volgde een cursus proza bij Nico Dros. Onlangs verscheen Het geheim van het Veluwebataljon (uitgeverij Gopher 2022).
Jolien vindt na de dood van haar vader dozen met brieven waaruit blijkt dat haar oom Daan “iets” gedaan heeft in Nederlands-Indië. Deze oom heeft ze nooit gekend. De verhalen van haar oma Nel over oom Daan waren altijd omgeven door een religieuze waas van schuldgevoelens; zij zou door haar tweede huwelijk haar zoon deze koloniale oorlog hebben ingejaagd. Haar oma koesterde een soort heldenstatus voor haar zoon die als zeer gelovige jongeman uit naastenliefde oorlog ging voeren. Toch sijpelde er altijd iets anders doorheen, iets waar Jolien haar vinger niet op kon leggen.
Jolien gaat naar Maleisië en Indonesië op zoek naar het verhaal over haar mysterieuze oom die op Java begraven ligt. De oude brieven neemt ze mee om al lezend in de voetsporen van haar oom te kunnen treden. Met een combinatie van bravoure en ongerustheid gaat ze op onderzoek uit, waarbij haar eigen hersenschimmen ook meereizen. Deze speurtocht loopt uit tot de ontdekking van een drama dat het imago van haar oom, familie en haarzelf volledig op zijn kop zet.
In deze roman beschrijft Regien Stomphorst de koloniale uitbuiting, die mede mogelijk is gemaakt door haar voorvaderen, niet via wetenschappelijke waarheidsvinding maar door een universum te scheppen waar feiten en fictie met elkaar versmelten.
Bloedeigen
Hebe wordt als baby geadopteerd door een stel dat alles lijkt te hebben: geld, schoonheid, elkaar. Maar Hebe kan bij hen niet
Oud-studente Dewi de Nijs Bik wint Henriette Roland Holstprijs 2026
Dewi de Nijs Bik wint de Henriette Roland Holstprijs 2026 met haar debuutpoëziebundelIndolente (De Arbeiderspers, 2023)De onderscheiding wordt eens in de
Maarten van der Graaff wint Frans Kellendonkprijs 2026
Docent poëzie Maarten van der Graaff krijgt de Frans Kellendonkprijs 2026. De oeuvreprijs wordt eens in de drie jaar toegekend door de
Maria Kager wint Debutantenprijs 2026
Oud- student Maria Kager wint de Debutantenprijs 2026. Die eer valt de auteur ten deel vanwegeDe buitengewoon geslaagde opvoeding van Frida