
Fantoommerrie (uitgeverij Atlas Contact) is de nieuwe dichtbundel van oud-studente Marieke Lucas Rijneveld, een van de grootste nieuwe talenten van de Nederlandse letteren. Je zou kunnen zeggen dat deze bundel verder gaat waar haar vorige bundel, Kalfsvlies, was opgehouden, maar dat suggereert dat we met een vervolg te maken hebben, en dat is niet zo. Deze bundel is een nieuwe verkenning in het universum van Rijneveld, dat paradoxaal genoeg aan de ene kant compleet onnavolgbaar is, maar aan de andere kant ook onmiddellijk herkenbaar en altijd eigen.
Over een oma die onsterfelijk had moeten zijn, het noodlottig einde van een onvoorzichtige kat, over dromen natuurlijk: mooie en lelijke, over bidden om speelgoed, de zithouding van de schrijver – en over voorleesvaders, die lastige vragen krijgen: ‘waar komen kinderen vandaan als ouders nooit kussen?’ Fantoommerrie is een dichtbundel om in te verdwalen, en dan te besluiten om er te blijven.
Nieuwe voorstelling Maaike Bergstra - Keet
Docent en decaan Maaike Bergstra schreef de tekst voor KEET Theater Sonnevanck Theater Oostpool en Kompagnie Kistemaker toveren de theatertruck om tot
Een grillig soort grind - nieuwe roman Ine Boermans
Amelia groeit op in een piepklein dorp in de regio een kleine biotoop in een van de meest ongeziene delen van het
Jeanette Wagenaar wint de sKBL Ithakaprijs
Oud student Jeanette Wagenaar wint met haarGooilust, De stille strijd van Louise Blaauw-Six de sKBL-Ithakaprijs 2025.
De prijs is bedoeld ter
Wilgenkind
Wilgenkind van docent en schrijfster Josha Zwaan is een aangrijpende roman over de misverstanden tussen ouders en kinderen over familiegeheimen en het