Schrijversvakschool

Nieuws

Tussen film leven van Hans Dortmans

Tussen film leven van Hans Dortmans

Van oud-cursist Hans Dortmans verscheen onlangs de longread Tussen film leven (uitgeverij Querido Fosfor). 

Twee van Nederlands beroemste filmmakers en fotografen, Ed van der Elsken en Johan van der Keuken, wijdden hun leven volledig aan hun kunstenaarschap. Het leverde prachtige en beroemde films op, zoals BeppieAmsterdam global village, en Bye.

Documentairemaker Hans Dortmans gaat op zoek naar de verhalen van hun zoons, Daan van der Elsken en Teun van de Keuken, en stelt zichzelf en de lezer de vraag: hoe is het om tussen film te leven?

Hans Dortmans is documentaire researcher, regisseur en scenarist. Na een studie cultuur- en godsdienstpsychologie is hij werkzaam als freelance researcher, ontwikkelaar en scripteditor o.a. bij PvH Film en Submarine. Hij is co-auteur van meer dan 40 documentaires, waaronder de met de Prix Europe bekroonde serie In Europa

Bij de Schrijversvakschool volgde hij de Masterclass essay door Willem Jan Otten.

Nieuws

Van oud- student en voormalig Dichter des Vaderlands Ester Naomi Perquin verschenen vanaf 2007
En onlangs verscheen haar romandebuut Tot alles in

Kijk es naar al dat licht(De bezige bij, 2025) van oud- student Alara Adilow gaat over het in stand houden van

Van oud- student Marion Bruinenberg verscheen onlangs een tweedeOntaard (Querido, 2025).

'Alle mensen die daar iets van hun leven gemaakt hadden in

Docent en decaan Maaike Bergstra schreef de tekst voor KEET. Theater Sonnevanck, Theater Oostpool en Kompagnie Kistemaker toveren de theatertruck om tot

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer

Realisatie website: WebLab42