
Paul A. Koster volgde de cursus roman en debuteert nu met Planeten liegen niet: een spannende zoektocht naar liefde, tolerantie en een moordenaar in Toledo anno domini 1085. Deze vermakelijke historische detective biedt een blik op de sociale en religieuze ontwikkelingen in het Spanje van de elfde eeuw.
Auteur Paul A. Kolster is hispanist en heeft een brede kennis van de geschiedenis en de ontwikkelingen van de middeleeuwen in Spanje. Hij verbaast zich over de paralellen tussen die periode en de huidige, maar ook de verschillen: de hoog opgeleide moslim-gemeenschap wier culturele erfgoed werd verwoest door de christenen, het gebrek aan tolerantie tussen religies, de voorkeur voor gewelddadige oplossingen in plaats van diplomatieke en het gebruik van religieuze argumenten om machtsvraagstukken op de te lossen.
Het eerste hoofdstuk is te vinden op:
www.bwitz.nl/nieuws/h1-planetenliegenniet/
Verschenen 30 juli 2015 bij uitgeverij B'witz | € 14,95 | paperback | ISBN 978-94-92292-00-1
Voorjaarsvakantie vakopleiding
22.02.2026 00:00
05.04.2026
Debuutroman De waanzinpartituur
Van oud- student Emma van Hooff verscheen eerder de poëziebundelPlacebomens (Atlas Contact, 2022).
Inmiddels is er ook een debuutroman, De waanzinpartituur(Atlas
De strijd om het IJ
Corine Nijenhuis schreef de non- fictieDe strijd om het IJ (uitgeverij Alfabet, 2025).
Begin negentiende eeuw, Amsterdam: het IJ slibt langzaam dicht.
Op de longlist van de Libris Literatuurprijs 2026
De jury onder leiding van Noraly Beyer en verder bestaande uit juryleden Sander Bax, Liesbeth D’ Hoker, Roos van Rijswijk en John
Romandebuut Ester Naomi Perquin
Van oud- student en voormalig Dichter des Vaderlands Ester Naomi Perquin verschenen vanaf 2007
En onlangs verscheen haar romandebuut Tot alles in