
Oud-studente Dewi de Nijs Bik (Indolente, uitgeverij De Arbeiderspers) en docent Micha Hamel (Is daar iemand, uitgeverij Pluim) zijn genomineerd voor de Herman de Coninckprijs 2024.
Dit jaar heeft de Herman de Coninckprijs betrekking op de dichtbundels die tussen 1 januari 2023 en 31 december 2023 zijn verschenen. Er werden 111 bundels ingestuurd, waarvan 28 debuten. Eén van de genomineerde bundels moet een debuut zijn. Het prijzengeld bedraagt Є 7.500. De bekendmaking van de winnaar is op 21 maart 2024 (Wereld Poëziedag). De jury bestaat dit jaar uit Uschi Cop, Sophie Kok, Emma Lesuis, Mirjam van Hengel (voorzitter) en Steven Vanackere.
De andere genomineerden zijn:
Robin Block – Handleiding voor Ontheemden (Atlas Contact)
Erwin Hurenkamp – Nu we er toch zijn (Querido)
Ruth Lasters – Tijgerbrood (Van Oorschot)
Jens Meijen – Sunset industries (De Bezige Bij)
Voorjaarsvakantie vakopleiding
22.02.2026 00:00
05.04.2026
Op de longlist van de Libris Literatuurprijs 2026
De jury onder leiding van Noraly Beyer en verder bestaande uit juryleden Sander Bax, Liesbeth D’ Hoker, Roos van Rijswijk en John
Romandebuut Ester Naomi Perquin
Van oud- student en voormalig Dichter des Vaderlands Ester Naomi Perquin verschenen vanaf 2007
En onlangs verscheen haar romandebuut Tot alles in
Romandebuut Kijk es naar al dat licht
Kijk es naar al dat licht(De bezige bij, 2025) van oud- student Alara Adilow gaat over het in stand houden van
Ontaard
Van oud- student Marion Bruinenberg verscheen onlangs een tweedeOntaard (Querido, 2025).
'Alle mensen die daar iets van hun leven gemaakt hadden in