
Theatergroep Toverlei speelt twee eenakters. Een ervan, IJS, werd geschreven en geregisseerd door student Norman van Huut.
IJS
Avond. Twee mannen in een warenhuis na sluitingstijd. Twee mannen die vreemden zijn van elkaar. De een, Bork, is bewaker, werkzaam in de controlekamer. De ander, Leuwe, werkt op de afdeling Eettafels en Keukengerei.
Tenminste, dat deed Leuwe vijftien jaar geleden. Inmiddels is hij al jaren met pensioen. Wat doet hij daar nu? Hij heeft een vijfgangenmaal bereid en lijkt geheel op zijn gemak.
Dan komt Bork, de bewaker, binnen en wordt welkom geheten alsof hij wordt verwacht. Leuwe behandelt hem als een zoon, iets dat Bork laat gebeuren. Hij is geïntrigeerd door Leuwe maar hoe lang speelt hij het spel mee? En wat doet de lege stoel in het midden?
Tijdens de avond lopen de spanningen op en de mannen hebben elkaar meer nodig dan ze zich bij aanvang realiseerden.
De twee eenakters, IJS en Heb uw naaste lief gaan op 16 mei in première, je kunt de voorstellingen zien in Leiderdorp.
Speeldata en - tijden:
Vrijdag 16 mei (20:30 uur)
Zaterdag 17 mei (15:30 uur en 20:30 uur)
Zondag 18 mei (15:30 uur)
Meer informatie vind je hier.
Docent Annet Bremen wint Toneelschrijfprijs 2026
Annet Bremen heeft op 11 september op het Nederlands Theater Festival de jaarlijkse Toneelschrijfprijs gewonnen voor haar tekst F*ck Lolita. Aan
Voorbij de dagen
Onlangs verscheen Voorbij de dagen (uitgeverij van Oorschot 2026), het nieuwste boek van docent Jannie Regnerus.
Tussen Lena en Lukas bloeit een
Thomas was hier
Thomas was hier van docent Eva Kelder (uitgeverij Meulenhoff 2026) is een aangrijpende en tedere roman over een van de geniepigste vormen
Ware aard
Oud-student Jack de Boer kwam met een tweede boek, de essaybundel Ware aard (Van Oorschot 2026).
Ieder jaar dient zich in