
Oud-cursiste Femmetje de Wind debuteert met de roman Rivka bij Xander Uitgevers. Femmetje volgde de cursus roman, een cursus voor gevorderde schrijvers met een idee voor een verhaal dat ze verder willen uitwerken. Zij is daarmee de derde uit haar cursusgroep: ook Michael Pilarczyk (Dansen in de Hemel) en Anna Chojnacka (De Poolster) zijn inmiddels succesvol gedebuteerd.
Inhoud: Rivka Cohen heeft een succesvolle carrière als redacteur en een schijnbaar gelukkig gezinsleven, maar innerlijk knaagt de onrust aan de zorgvuldig opgebouwde buitenkant. Rivka groeide op in een gezin waar haar Joodse vader de oorlog altijd met zich meedroeg. Zijn trauma komt tijdens de intense verhouding met de oudere en getrouwde Daniel pijnlijk aan de oppervlakte.
Op zoek naar antwoorden over haar identiteit en haar geschiedenis, reist Rivka naar Israël. Maar hoe dichter ze bij de waarheid komt, hoe meer ze haar zorgvuldig opgebouwde zekerheden dreigt te verliezen .
Hoe ver zal Rivka gaan om het verleden van haarzelf, haar vader en haar verloren familie te herstellen?
‘Ze hebben het wel altijd over die Joodse moeders, hier is de Joodse vader. Rivka is een ontroerende familiegeschiedenis.’ – Robert Vuijsje
Nieuwe voorstelling Maaike Bergstra - Keet
Docent en decaan Maaike Bergstra schreef de tekst voor KEET Theater Sonnevanck Theater Oostpool en Kompagnie Kistemaker toveren de theatertruck om tot
Een grillig soort grind - nieuwe roman Ine Boermans
Amelia groeit op in een piepklein dorp in de regio een kleine biotoop in een van de meest ongeziene delen van het
Jeanette Wagenaar wint de sKBL Ithakaprijs
Oud student Jeanette Wagenaar wint met haarGooilust, De stille strijd van Louise Blaauw-Six de sKBL-Ithakaprijs 2025.
De prijs is bedoeld ter
Wilgenkind
Wilgenkind van docent en schrijfster Josha Zwaan is een aangrijpende roman over de misverstanden tussen ouders en kinderen over familiegeheimen en het