Schrijversvakschool

filmstansnackbarDocent Stan Lapinski schreef het scenario voor de film Snackbar, die op 11 februari tijdens het Filmfestival Berlijn in wereldpremière ging. Snackbar werd lovend ontvangen door publiek en pers. De Nederlandse première is op eerste paasdag, zondag 8 april, tijdens de openingsweek van EYE, het nieuwe Filmmuseum. 

Een harde, tragikomische, bluesy film met onvoorspelbare wendingen.

Eigenaar Abi runt zijn snackbar in een buitenwijk van Amsterdam. De jonge, criminele en soms wrede jongeren uit zijn wijk zien Abi als een betrouwbare factor in hun leven. Begripvol, grappig maar ook streng als hij is, zien ze in hem de Turkse oom die ze altijd al hadden willen hebben. Maar wat gebeurt er als Abi, met zijn verslaving aan backgammon, dit harmonieuze plaatje in gevaar brengt?

Snackbar is geregisseerd door Meral Uslu en geproduceerd door Lemming Film in coproductie met Volya Films en RTV Rijnmond.

Nieuws

Van oud- student en voormalig Dichter des Vaderlands Ester Naomi Perquin verschenen vanaf 2007
En onlangs verscheen haar romandebuut Tot alles in

Kijk es naar al dat licht(De bezige bij, 2025) van oud- student Alara Adilow gaat over het in stand houden van

Van oud- student Marion Bruinenberg verscheen onlangs een tweedeOntaard (Querido, 2025).

'Alle mensen die daar iets van hun leven gemaakt hadden in

Docent en decaan Maaike Bergstra schreef de tekst voor KEET. Theater Sonnevanck, Theater Oostpool en Kompagnie Kistemaker toveren de theatertruck om tot

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer

Realisatie website: WebLab42