Schrijversvakschool

Menno Wigman overleden

Menno Wigman overleden

Wij zijn verdrietig over het overlijden van onze poëziedocent Menno Wigman. Hij overleed op 1 februari 2018 in het ziekenhuis aan de gevolgen van een hartziekte. Menno werd slechts 51 jaar en was een veel geprezen en geliefde dichter.

Hij debuteerde in 1997 met de veelgeprezen dichtbundel ’s Zomers stinken alle steden. Ook zijn volgende bundels, Zwart als kaviaar (Jan Campert-prijs), Dit is mijn dagDe wereld bij avond (Gedichtendagbundel), en Mijn naam is legioen werden door de literaire kritiek en het publiek omhelsd.

Naast zijn poëzie publiceerde Menno bloemlezingen, vertalingen, een keuze uit eigen werk (De droefenis van copyrettes), een essaybundel (Red ons van de dichters) en een autobiografisch boek, Het gesticht, over zijn tijd als poet in residence in de Willem Arntsz Hoeve in Den Dolder. Zijn werk is vertaald in onder meer het Engels, Frans en Duits.

Zijn laatste dichtbundel, Slordig met geluk, verscheen in 2016 en werd onlangs genomineerd voor de Ida Gerhardt Poëzieprijs. Het nieuws van die nominatie heeft hem nog bereikt.

Nieuws

In De genesis van het verraad onderzoekt Israëlische archeologieverslaggever Shira Gutman de verborgen geschiedenis van Israël Wat begint als een serie

Van oud student Katelijne Brouwer weten we dat ze graag in Artis komt bezoekjes die door de jaren heen regelmatig tot een

De paarse overall van Béatrice van Althena (uitgeverij Palmslag, 2025) is een geestige ontroerende en onthutsende roman over de zoektocht naar zichzelf

Docent Aukelien Weverling schreef Onder duizend vlaggen Meulenhoff 2025 een ontwrichtende op de huid van de tijd geschreven roman over hoe

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer

Realisatie website: WebLab42