Schrijversvakschool

Nieuws

De gelijktijdigheid der dingen - Frouke Arns

Nu ook roman van dichter Frouke Arns

Tijdens een barre winternacht steekt de jonge Syrische vluchteling Nizar per fiets de grens over tussen Rusland en Noorwegen. Uitgeput en beroofd van geld en documenten belandt hij in de zorgzame handen van een oude Duitse vrouw, Helena, zelf een Heimatvertriebene, die een teruggetrokken leven leidt aan de rafelrand van Europa. Door de komst van Nizar breekt Helena’s eigen verdrongen verleden stukje bij beetje open en moet zij de keuzes die ze in haar leven maakte onder ogen zien. Oud-cursist Frouke Arns vervlecht een oud en nieuw vluchtverhaal tot een verbeeldingsvolle mozaïekroman over vluchten en thuiskomen.

De gelijktijdigheid der dingen (Arbeiderspers 2021) is een deels op eigen familiegeschiedenis geïnspireerde debuutroman. Een meeslepend geschreven, caleidoscopisch verhaal over oorlog en verdrijving, liefde, familiebanden en de genade van overgave.

Frouke Arns was stadsdichter van Nijmegen. Eerder werden de dichtbundels De Camembertmethode, Mensen die je misschien kent en Eigen terrein gepubliceerd.

Nieuws

Oud- student Margot Hoogenberk debuteerde onlangs met deBloedeigen (uitgeverij Van Oorschot 2026).
Hebe wordt als baby geadopteerd door een stel dat alles

Dewi de Nijs Bik wint de Henriette Roland Holstprijs 2026 met haar debuutpoëziebundelIndolente (De Arbeiderspers, 2023)De onderscheiding wordt eens in de

Docent poëzie Maarten van der Graaff krijgt de Frans Kellendonkprijs 2026. De oeuvreprijs wordt eens in de drie jaar toegekend door de

Oud- student Maria Kager wint de Debutantenprijs 2026. Die eer valt de auteur ten deel vanwegeDe buitengewoon geslaagde opvoeding van Frida

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer

Realisatie website: WebLab42