Het beste Nederlandstalige poëziedebuut van het afgelopen jaar is geschreven door oud-studente Marieke Rijneveld. Voor haar bundel Kalfsvlies kreeg ze donderdag de C. Buddingh'-Prijs.
Rijneveld nam de prijs in ontvangst op het Poetry International Festival in Rotterdam, waar die sinds 1988 jaarlijks wordt uitgereikt.
"Rijneveld overdondert met haar talent dat zo natuurlijk stroomt dat het op momenten welhaast overkookt", luidde het oordeel van de jury. De jury sprak van "een tomeloze dichteres".
De andere genomineerden waren Sebastiene Postma, Mathijs Gomperts en Jonathan Griffioen. Aan de C. Buddingh'-Prijs is een bedrag van 1.200 euro verbonden.
Het was de 27e keer dat de prijs is uitgereikt. Eerdere winnaars zijn onder andere Anna Enquist, Michaël Zeeman en Joke van Leeuwen. Vorig jaar sleepte dichteres Saskia Stehouwer de debuutprijs in de wacht voor haar bundel Wachtkamers.
Herfstvakantie vakopleiding 2025
19.10.2025 00:00
In De genesis van het verraad onderzoekt Israëlische archeologieverslaggever Shira Gutman de verborgen geschiedenis van Israël Wat begint als een serie
Van oud student Katelijne Brouwer weten we dat ze graag in Artis komt bezoekjes die door de jaren heen regelmatig tot een
De paarse overall van Béatrice van Althena (uitgeverij Palmslag, 2025) is een geestige ontroerende en onthutsende roman over de zoektocht naar zichzelf
Docent Aukelien Weverling schreef Onder duizend vlaggen Meulenhoff 2025 een ontwrichtende op de huid van de tijd geschreven roman over hoe