Schrijversvakschool

De leeuw van Alpi van Arie van den Berg

De leeuw van Alpi van Arie van den Berg

De leeuw van Alpi (Atlas Contact 2021) is het nieuwste boek van Arie van den Berg, docent en voormalig artistiek leider van de Schrijversvakschool.

Olifanten, neushoorns en roofkatten waren eeuwenlang ‘koninklijke’ dieren. Het volk kreeg ze niet te zien; maar omstreeks 1750 veranderde dit. Kermisgasten trokken met steeds grotere ‘beestenspellen’ door Europa. Een van die reizende menageriehouders was de Parmezaan Antonio Alpi. Hij stelde zijn dieren niet alleen tentoon, maar verkocht ze ook. De handelswaar varieerde van rendier tot neushoorn. In 1799 sleet hij een compleet beestenspel aan de keizer van Oostenrijk, en in 1808 aan koning Lodewijk Napoleon. Een succesvol zakenman dus – maar Alpi was meer dan dat. Hij had ook contact met wetenschappers die de natuur in kaart brachten. De leeuw van Alpi is behalve de biografie van een enkeling ook een beschrijving van de kinderjaren van de dierentuin.

Vijftien jaar lang onderzocht Van den Berg de geschiedenis van het beestenspel dat hij tegenkwam op kermisdrukwerk. De leeuw van Alpi is het fascinerende resultaat van die speurtocht.

Nieuws

Van oud- student en voormalig Dichter des Vaderlands Ester Naomi Perquin verschenen vanaf 2007
En onlangs verscheen haar romandebuut Tot alles in

Kijk es naar al dat licht(De bezige bij, 2025) van oud- student Alara Adilow gaat over het in stand houden van

Van oud- student Marion Bruinenberg verscheen onlangs een tweedeOntaard (Querido, 2025).

'Alle mensen die daar iets van hun leven gemaakt hadden in

Docent en decaan Maaike Bergstra schreef de tekst voor KEET. Theater Sonnevanck, Theater Oostpool en Kompagnie Kistemaker toveren de theatertruck om tot

Meer nieuws

Vul een geldig e-mailadres in!
Vul uw voornaam in.
Vul uw achternaam in.
Ongeldige invoer

Realisatie website: WebLab42